Články

 
 
 

Bezplatná linka

0800 140 006

 
 

Napíšte nám

info@hravaskolka.sk

 
 
 
 
Najnovšie články

Stavebnica. Hračka, ktorá neomrzí

Ukážte deťom, s čím ste sa hrali v ich veku vy. Prebuďte v nich zvedavosť a tablet, či počítač odožia aj samé. Postaviť niečo vlastnými silami a pochváliť sa výsledkom? To počítačova hra nedokáže. Máme pre vás 15 dôvodov, ktoré vás presvedčia, že stavebnice naozaj stoja za to. Deti sa zabavia a vy si príjemne zaspomínate. Čo poviete?

 

Čítať viac

Ako deti odtrhnúť od počítača a naučiť ich prežívať dni offline? Vyskúšajte naše tipy!

Technológie k súčasnej dobe jednoznačne patria. Majú množstvo výhod, rýchlosťou svetla nám prinášajú informácie a môžu byť tiež náučné. Aj v minulých článkoch sme vám písali o užitočných aplikáciách, ktoré môžu dieťaťu pomôcť pri jeho rozvoji. Ako však staré múdre pravidlo hovorí – všetkého veľa škodí. Ani v prípade technológií to nie je inak. 

 

zdroj: pixabay

Čítať viac

Ako by malo vaše dieťa správne sedieť, držať telo a kráčať?

Ľah, sed, chôdza – na všetko príde u detí ten správny čas. Každý z týchto pohybov je prejavom hrubej motoriky a u detí sa vyvíja celkom prirodzene a nedá sa uponáhľať. Vašou úlohou je najmä sledovať, či dieťa vykonáva pohyby správne a v prípade potreby ho na to upozorniť. Čítajte ďalej a dozviete sa, kedy a ako by sa malo dieťa prvý raz posadiť, ako správne sedieť a tiež ako rozvíjať jeho chôdzu.

 

Čítať viac

Rozvod o vás veľa prezradí. Aj vlastným deťom

Rozvod nie je príjemná udalosť. V tom sa asi všetci zhodneme. Deti jeho priebeh neovplyvnia. Rodičia áno. Dávajte pozor na to, ako reagujete. Pre deti je náročné vyrovnať sa so skutočnosťou, že mama a otec už netvoria rodinu. Nesťažujte im to ešte viac a zbytočne ich do svojich sporov nezaťahujte. Dieťa má právo zostať dieťaťom. Neberte mu ho.

Zdroj: Pixabay

Čítať viac

Rozvod! Ako ho znášajú deti?

​​​​​​Rozvod nie je len o rodičoch, ktorí sa rozhodli, že už nechcú byť spolu. Rozvod je o deťoch, ktoré často netušia, prečo sa mamka s tatkom už neľúbia, prečo nič nie je tak, ako predtým. Deti si tento stav nevybrali. Musia sa mu prispôsobiť, či sa im to páči alebo nie a rozvod často vnímajú citlivejšie, ako si ich rodičia myslia. Na čo si pri tejto životnej zmene dávať pozor, aby deti netrpeli?zdroj: pixabay

Čítať viac
 
 
Chcete tiež písať pre nás?

Ste učiteľka alebo mamička ktorá rada píše? Chceli by ste sa podeliť so svojimi radami, zážitkami alebo tipmi s ostatnými prostredníctvom článkov u nás? Napíšte nám na adresu info@hravaskolka.sk !

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia