Články

 
 
 

Bezplatná linka

0800 140 006

 
 

Napíšte nám

info@hravaskolka.sk

 
 
 
 
Najnovšie články

Ako deti odtrhnúť od počítača a naučiť ich prežívať dni offline? Vyskúšajte naše tipy!

Technológie k súčasnej dobe jednoznačne patria. Majú množstvo výhod, rýchlosťou svetla nám prinášajú informácie a môžu byť tiež náučné. Aj v minulých článkoch sme vám písali o užitočných aplikáciách, ktoré môžu dieťaťu pomôcť pri jeho rozvoji. Ako však staré múdre pravidlo hovorí – všetkého veľa škodí. Ani v prípade technológií to nie je inak. 

 

zdroj: pixabay

Čítať viac

Ako by malo vaše dieťa správne sedieť, držať telo a kráčať?

Ľah, sed, chôdza – na všetko príde u detí ten správny čas. Každý z týchto pohybov je prejavom hrubej motoriky a u detí sa vyvíja celkom prirodzene a nedá sa uponáhľať. Vašou úlohou je najmä sledovať, či dieťa vykonáva pohyby správne a v prípade potreby ho na to upozorniť. Čítajte ďalej a dozviete sa, kedy a ako by sa malo dieťa prvý raz posadiť, ako správne sedieť a tiež ako rozvíjať jeho chôdzu.

 

Čítať viac

Rozvod o vás veľa prezradí. Aj vlastným deťom

Rozvod nie je príjemná udalosť. V tom sa asi všetci zhodneme. Deti jeho priebeh neovplyvnia. Rodičia áno. Dávajte pozor na to, ako reagujete. Pre deti je náročné vyrovnať sa so skutočnosťou, že mama a otec už netvoria rodinu. Nesťažujte im to ešte viac a zbytočne ich do svojich sporov nezaťahujte. Dieťa má právo zostať dieťaťom. Neberte mu ho.

Zdroj: Pixabay

Čítať viac

Rozvod! Ako ho znášajú deti?

​​​​​​Rozvod nie je len o rodičoch, ktorí sa rozhodli, že už nechcú byť spolu. Rozvod je o deťoch, ktoré často netušia, prečo sa mamka s tatkom už neľúbia, prečo nič nie je tak, ako predtým. Deti si tento stav nevybrali. Musia sa mu prispôsobiť, či sa im to páči alebo nie a rozvod často vnímajú citlivejšie, ako si ich rodičia myslia. Na čo si pri tejto životnej zmene dávať pozor, aby deti netrpeli?zdroj: pixabay

Čítať viac

Recenzia mozaiky pre deti: kreatívna hra, ktorá ich naučí tieto štyri veci

Jemná motorika je dôležitá. Treba ju rozvíjať a podporovať. Ako na to? Výbornou pomôckou je mozaika pre deti. Mozaikové nálepky pre deti sú zábavné, užitočné a pomôžu dieťaťu pochopiť rozdiely medzi jednotlivými geometrickými tvarmi.Medzi základnú zručnosť, ktorú si dieťa potrebuje osvojiť ešte pred nástupom do školy, patrí jemná motorika. Vyvíja sa prirodzene od narodenia. Začína jednoduchým úchopom hračky a postupne si túto schopnosť dieťa natoľko vycibrí, že dokáže navliekať drobné koráliky alebo poskladať zložitejšie puzzle.
Chcete svojmu dieťatku pomôcť v šikovnosti? Poskytnite mu dostatok podnetov. Hier, ktoré zlepšujú jemnú motoriku je, samozrejme, veľmi veľa. Vhodné je maľovanie prstami, skladanie puzzle alebo mozaiky. Práve detská mozaika je mimoriadne prospešná pre vývoj jemnej motoriky.
Mozaike pre deti sa dnes budeme venovať veľmi podrobne. Čo všetko nájdete v článku?
  • Dozviete sa, ako vyzerajú moderné mozaikové hračky.
  • Pochopíte, aký majú mozaikové skladačky prínos pre vývoj detí.
  • Ukážeme vám podrobnú recenziu obľúbeného Setu mozaikových dlaždičiek.
Čítať viac
 
 
Chcete tiež písať pre nás?

Ste učiteľka alebo mamička ktorá rada píše? Chceli by ste sa podeliť so svojimi radami, zážitkami alebo tipmi s ostatnými prostredníctvom článkov u nás? Napíšte nám na adresu info@hravaskolka.sk !

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia