Kreatívne námety

 
 
 

Bezplatná linka

0800 140 006

 
 

Napíšte nám

info@hravaskolka.sk

 
 
 
Úvod > Kreatívne námety
 

Recenzia mozaiky pre deti: kreatívna hra, ktorá ich naučí tieto štyri veci

Jemná motorika je dôležitá. Treba ju rozvíjať a podporovať. Ako na to? Výbornou pomôckou je mozaika pre deti. Mozaikové nálepky pre deti sú zábavné, užitočné a pomôžu dieťaťu pochopiť rozdiely medzi jednotlivými geometrickými tvarmi.Medzi základnú zručnosť, ktorú si dieťa potrebuje osvojiť ešte pred nástupom do školy, patrí jemná motorika. Vyvíja sa prirodzene od narodenia. Začína jednoduchým úchopom hračky a postupne si túto schopnosť dieťa natoľko vycibrí, že dokáže navliekať drobné koráliky alebo poskladať zložitejšie puzzle.
Chcete svojmu dieťatku pomôcť v šikovnosti? Poskytnite mu dostatok podnetov. Hier, ktoré zlepšujú jemnú motoriku je, samozrejme, veľmi veľa. Vhodné je maľovanie prstami, skladanie puzzle alebo mozaiky. Práve detská mozaika je mimoriadne prospešná pre vývoj jemnej motoriky.
Mozaike pre deti sa dnes budeme venovať veľmi podrobne. Čo všetko nájdete v článku?
  • Dozviete sa, ako vyzerajú moderné mozaikové hračky.
  • Pochopíte, aký majú mozaikové skladačky prínos pre vývoj detí.
  • Ukážeme vám podrobnú recenziu obľúbeného Setu mozaikových dlaždičiek.
Celý článok...
 

Otestovali sme: 100 % prírodná a ekologická stavebnica pre deti – zábavná kukurica

Poznáte kukuričnú skladačku? Ak nie, predstavíme vám ju. Zábavná kukurica je unikátny produkt pre deti, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a zároveň zabaví vaše deti na celé hodiny. 

Zábavná kukurica je skladačka z čisto ekologického materiálu, v podstate ide o kukuričné chrumky, ktoré sú prifarbené prírodnými farbivami. Na prvý pohľad by sa vám mohlo zdať, že sú to pochutiny na detskú oslavu, ale tieto kukuričné „červíčky“ nie sú na jedenie.

Celý článok...
 

Zahrajte sa na zmrzlinárov. S bezlepkovou modelovacou hmotou pre deti

Modelovacia hmota pre deti by sa mala nachádzať v každej detskej izbičke. Podporí manuálnu zručnosť, kreativitu a vďaka moderným technologickým postupom je voňavá a bezlepková.

Hračky a tvorivé materiály pre deti napredujú rovnako rýchlo, ako všetko ostatné vo svete. Pamätáte si ešte na tie staré plastelíny, ktoré ste nosili na výtvarnú? Trošku lepili, trošku špinili a smrdeli. Dnes je všetko inak. Modelovacie hmoty sú mäkké, voňavé, nelepia sa na všetko okolo a ľahko ich povysávate.

Ale poďme rovno k veci. Jednu takúto plastelínu, alebo skôr superhlinu, ako sa táto modelovacia hmota nazýva, sme si podrobne otestovali a vyskúšali spolu s tými najpovolanejšími – deťmi. Poďte sa s nami pozrieť, ako náš malý tvorivý experiment dopadol.

 

 

Celý článok...
 

5 presvedčivých dôvodov, prečo dopriať deťom maľovanie prstami

Tri tipy, ako využiť prstové farby na rozvoj detských schopností (fotoblog)

Hľadáte vhodné farby pre deti? Skúste ekologické prstové farby, ktoré podporia detskú kreativitu a navyše ich ľahko vyperiete. Vďaka maľovaniu prstami posilnia svaly na rukách a dokonale precvičia motoriku. Ukážeme vám, ako na to.

Celý článok...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia