Užitočné hry na tablet: S týmito sa vaše dieťa naučí počítať alebo spoznávať prírodu

 
 
 

Bezplatná linka

0800 140 006

 
 

Napíšte nám

info@hravaskolka.sk

 
 
 
Úvod > Inšpirácia pre rodičov > Užitočné hry na tablet: S týmito sa vaše dieťa naučí počítať alebo spoznávať prírodu
 

Užitočné hry na tablet: S týmito sa vaše dieťa naučí počítať alebo spoznávať prírodu

Tablety, ale aj smartfóny už dávno nie sú iba výsadou dospelákov a čoraz viac času na nich trávia malé deti. Bola by preto škoda nevyužiť benefity, ktoré deťom dokážu ponúknuť. Nimi sú napríklad didaktické hry na rozvoj poznatkov. Zoznam tých najlepších sme pre vás spísali v tomto článku.


Zdroj: Lars Plougmann

Abeceda pre deti

Interaktívna výuková hra pre 4- až 7-ročné deti, pomocou ktorej sa vaše deti môžu naučiť a precvičiť si výslovnosť a podobu jednotlivých písmen slovenskej abecedy už v predškolskom veku.

Aplikácia obsahuje viacero možností a úrovní. Jednoduchým listovaním si deti zapamätajú názvy písmen a oboznámia sa s veľkými alebo malými písmenami. Súčasťou aplikácie sú aj jednoduché hry, v ktorých musia deti ukázať na obrázok, ktorého názov sa začína na zobrazené písmeno.

Ak sa dieťa pomýli a pri písmene K klikne napríklad na obrázok darčeka, hlasový sprievodca aplikácie ho na túto chybu upozorní slovami „To nie je správne, to bolo D ako Darček.“

Hra obsahuje aj pexeso, v ktorom musia deti nájsť dvojicu kartičiek. Na jednej bude obrázok a na druhej písmenko, na ktoré sa názov obrázka začína.

Zdroj: Google Play

Vek: 4 až 7 rokov

Oblasť: výslovnosť a komunikačné zručnosti detí

 

Cvičenia z logopédie

Logopedické cvičenia zlepšujú komunikačné zručnosti detí a sú užitočnou pomôckou, vďaka ktorej sa vaše deti naučia správne vyslovovať hlásky, sykavky a zároveň si budú rozvíjať svoju slovnú zásobu. Pomocou aplikácie sa naučia aj správne vyslovovať písmenko R, s ktorým majú problém aj niektorí dospelí.

Súčasťou aplikácie sú obrázky, zvukové nahrávky alebo pexeso. Pomer správnej a chybnej výslovnosti písmen si môžete dokonca značiť priamo do aplikácie a na základe poznámok tak neskôr precvičovať najviac problémové hlásky. 


Zdroj: Google Play

Vek: 3 až 5 rokov

Oblasť: výslovnosť a komunikačné zručnosti detí
 

Výučbové kartičky

Aplikácia obsahuje sadu výučbových kartičiek takmer z 30 oblastí. Prostredníctvom nich sa deti naučia spoznávať farby, zvieratá, hudobné nástroje, ovocie, zeleninu, rastliny, kvety, čísla, povolania, rôzne dopravné prostriedky či športy. Jednotlivé objekty a ich názvy boli do aplikácie zaradené pod dohľadom učiteľov základných škôl.

Keďže táto aplikácia obsahuje rôzne didaktické hry z prírodovedy, matematiky a didaktické hry z dopravnej výchovy, jej univerzálnosť zlepšuje vedomosti detí hneď z viacerých oblastí. Práve vďaka širokému zameraniu a jednoduchému ovládaniu sa aplikácia teší veľkej obľube u detí, no pochvaľujú si ju aj samotní rodičia.

Otec Tomáš tvrdí, že podľa neho sú Výučbové kartičky „najlepšia aplikácia v slovenčine pre malé deti.“ Jeho tvrdenie dopĺňa Marián, ktorého deti sa aplikácie nevedia nabažiť.

Zdroj: Google Play

Vek: 3 až 5 rokov

Oblasť: dopravné značky, matematika, prírodoveda, slová a slovná zásoba, výslovnosť a komunikačné zručnosti
 

Počítanie a čísla pre deti

Matematická didaktická hra naučí deti počítať, rozlišovať čísla a spoznávať medzi nimi základné matematické vzťahy ako väčší, menší alebo rovná sa. Aplikácia obsahuje viacero úrovní rozdelených podľa rozsahu čísel (1-5, 1-10, 1-20 či 1-100), pexeso, matematické hádanky a hry. 

Aby mali deti s riešením niektorých úloh problém, so zadaním im pomôže anjel, ktorý ich bude sprevádzať naprieč všetkými časťami aplikácie. Odmenou za každú správnu odpoveď a motiváciou k riešeniu ďalších úloh sú hviezdičky a tajné prekvapenie na konci.


Zdroj: Google Play

Vek: 3 až 7 rokov

Oblasť: matematika
 

Sago Mini Space Explorer

Pokiaľ máte doma malého dobrodruha a milovníka všetkého vesmírneho, aplikácia Sago Mini Space Explorer by vo vašom rodinnom tablete určite nemala chýbať. Nejde o žiadne strieľanie nepriateľských mimozemšťanov, práve naopak.

Hra má edukatívny charakter, je zábavná a hlavnou postavou je psí kozmonaut Hervey. Úlohou hry je objavovať vesmírne objekty a spriateliť sa s nimi, vďaka čomu dieťa nadobudne lepší prehľad o vesmíre a vzťahoch mimo planéty Zem.

Vek: 2 až 5 rokov

Oblasť: prírodoveda, vesmír

 

LEGO® DUPLO® Animals

Prírodovedná didaktická hra, v ktorej budú vaše deti pomáhať dvom zvieracím priateľom zvládnuť všetky nástrahy cesty naprieč lesom a prebudiť ich kamaráta – spiaceho medveďa.

Pre zvládnutie prekážok budú musieť zapojiť svoju detskú vynaliezavosť a tvorivosť. Stavanie, ktoré je v tejto hre jednou z hlavných činností, sa im možno zapáči natoľko, že z nich vyrastú skutoční stavitelia a budúci architekti.


 

Zdroj: Google Play

 

Vek: 2 až 5 rokov

Oblasť: prírodoveda, zvieratá, tvorivé myslenie

 

MarcoPolo Weather

S hrou MarcoPolo Weather sa váš drobec naučí spoznávať všetky fázy počasia, ovládať vietor, dážď, sneh, slnko alebo vytvárať farebnú dúhu. Kombináciou týchto druhov počasia sa naučí, ako funguje oblačno a polooblačno, kedy vznikajú hurikány či aký je rozdiel medzi vetrom a vánkom.

Dieťa si môže zároveň vyskúšať, aký vplyv bude mať slnko na snehuliaka alebo dažďové kvapky na kvety. Možností, ktoré táto interaktívna hra ponúka, je naozaj veľa.


Zdroj: Google Play

Vek: 2 až 5 rokov

Oblasť: prírodoveda, počasie

 

Poznáte iné didaktické hry na tablet pre malé deti? Dajte nám o nich vedieť. :)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia